Some Alt Text
Some Alt Text
Some Alt Text
Място

alpman@abv.bg                    Пон. - Събота                        Позвъни на                               ул.Любен Каравелов 26

Пиши ни                     8:30 - 18:00                0897923135                   Велико Търново

Получавате оферта само след направен БЕЗПЛАТЕН оглед!

Some Alt Text
Some Alt Text
Some Alt Text

2. Шпакловане на цялостна ТиС

3. Полагане на Мазилка / Боя

Some Alt Text

Финалната процедура при ТиС е полагането на мазилката. Това придава един завършен и естетичен вид на цялостната ТиС. Финалния щрих е по избор на клиента, като тук той може да избира между голама гама от различни нюанси на цветовете от видимия спектър на светлината, както и самото качество и здравеина на мализката си. По икономичен вариант е Варо-циментовата мазилка, която обаче трябва да се има предвид, че е по-слабият и неустойчив материал, също така и цветовия избор е силно ограничен до основни цветове. По-високият клас на мазилка това са полимерна, силиконова и силикатна. Като всяка една от тях е в пъти по-здрава и устойчива в сравнение с вароциментовата

  • Гипсокартон

1. Изграждане на конструкция

Some Alt Text

При първия етап от монтажа на гипскартонената конструкция се изгражда метална рамка от специално прогодени за целта профили. По краищата се използва U профили които се нивелират и монтират здраво за да придържат цялостната конструкция. При преградни стени използването на директни окачвачи не е възможно и поради тази причина здравината на U профилите е силно задължителна. Това е и причината напречните греди от C профили да са по сгъстени на разстояние. При изграждане на тавани и стени (не преградни) се използват директни окачвачи, които допълнително стабилизират и увеличават здравината на конструкцията. И при двата вида конструиране е възможно да се прави на две нива и/или със двоен слой гипсокартон. 

Some Alt Text

 

Some Alt Text

Това разпределение дава допълнителна здравина поради две причини: първо монтажната пяна прави връзката между основата и плоскостите по-силна, поради химическия характер на PU пяната; второ, рамката от PU пяна не позволява навлизането на въздух и влага зад индивидуалните листи, което от своя страна удължава живота на вашата топлоизолация. От друга страна задържането на този въздух вътре в тези кухини понижава топлообмена и това подобрява топлоизолационния ефект. Тъй като PU пяната е бързосъхнеща, товя съкращава времето нужно за дюбелиране и този процес може да се извърши почти непосредствено след полагането на топлоизолационните плоскости. 

Some Alt Text

Следващият процес е дюбелиране. Това е процесът при който плоскостите биват по механичен начин свързвани със стената, тавана или други повърхности за да бъдат дълбоко захванати с цел тяхното анкериране. Предпочитанието ни за начин на монтиране произлиза от идеята за равномерно разпределение на тежеста по цяла повърхност на ТиС. Това се прави само там където вече отдолу има лепилна смес, вместо това да се прави по фугите или външните ъгли на плоскостите, което от своя страна не би било здраво тъй като между дюбела и листа, и повърноста в чести случаи би имало празнина.

Some Alt Text

Шпакловането е външната здравина на вашата ТиС. Това се постига в последователни слоеве шпакловка, армираща мрежа и още една шпакловка. Придава се здравина и твърдост на по-мекият ЕПС със твърд армиран слой, който след като е изсъхнал технологичното си време става подходящ за последващи процедури. В нашата практика използваме единствено мразоустойчив материал в вградени в него фибри за допълнителна здравина. Според последващият етап се избира и цвета на шпакловката, например при светла мазилка или боя се използва бяла циментова шпалковка с фибри, а при тъмни цветове мазилка или боя се използва сива циментова шпакловка. При този етап се използват и PVC ъгли с мрежа, които придат здравина и красив завършек на всички външни ръбове, и водоокапващи ъгли които се използват в долния край на висящи повърхности (тераса или стреха) за да отвеждат стичащата се по повърхността вода при валежи.

Some Alt Text
  • Топлоизолации
  1. Монтаж на изолационни плоскости

Първия процес със който се стартира е монтажът на изолационните плоскости. Това е основния процес от който най-много зависи последващият естетически вид и качеството на здравината. Правилно монтираните плоскости по места ще съзрадат якост и устойчивост по всички ъгли, ръбове и около рамките на прозорци и врати. Западно европейските стандарти за монтаж, изискват полагането на равномерно разпределени по протежение на топлоизолационните плоскости монтажни лепила с цел предотвратяване появяването на нежелани кухини, явяващи се слаби зони във Топлоизолационната система (ТиС). Използваният от нас метод за монтаж на ТиС, изобразен по-долу, включва равномерно разпределена лепилна смес, като заедно със нея линейно разположена монтажна пяна по дължина и ширана в краищата на изолационните плоскости.